Náš pracovný čas je od 8:00 do 16:00

"Predlžte životnosť motora a turbodúchadla : Skráťte interval výmeny motorového oleja na 15 000 km !"

21.04.2023

Motorový olej je kľúčovým prvkom pre správne fungovanie a údržbu vášho automobilu, vrátane dôležitých komponentov, ako je turbodúchadlo. V tomto článku sa pozrieme na dôvody, prečo je vhodné skrátiť interval výmeny motorového oleja na maximálne 15 000 km alebo 1 rok, a ako to môže pozitívne ovplyvniť životnosť motora a turbodúchadla.

Hlavné body:

1. Zvýšená ochrana motora

Skrátením intervalu výmeny oleja zabezpečíte, že olej bude vždy v optimálnom stave na mazanie pohyblivých častí motora a turbodúchadla. Týmto spôsobom znižujete trenie a opotrebenie, čo vedie k predĺženej životnosti týchto komponentov.

2. Prevencia usadenín a zanesenia

Starý alebo znečistený olej môže spôsobiť hromadenie nečistôt a sadzí v motore a turbodúchadle. Táto zanesenosť môže viesť k zvýšenému opotrebeniu a dokonca k poškodeniu týchto súčiastok. Pravidelnou výmenou oleja v skrátených intervaloch udržujete motor a turbodúchadlo čisté a zabraňujete zaneseniu.

3.Zlepšenie výkonu a efektívnosti turbodúchadla

Turbodúchadlo je vystavené extrémnym teplotám a vysokým tlakom, čo zvyšuje nároky na motorový olej. Pravidelnou výmenou oleja v skrátených intervaloch zaisťujete, že olej bude mať dostatočné mazacie vlastnosti na ochranu turbodúchadla, čo zlepšuje jeho výkon a efektívnosť.

4. Ušetrenie času a nákladov v dlhodobom horizonte

Hoci skrátenie intervalu výmeny oleja môže zvýšiť krátkodobé náklady na údržbu, dlhodobé úspory z predlženej životnosti motora a turbodúchadla sú oveľa väčšie. Zamedzenie drahým opravám alebo výmene týchto súčiastok môže ušetriť veľa času a peňazí.

Záver:

Skrátenie intervalu výmeny motorového oleja na maximálne 15 000 km alebo 1 rok prináša viaceré výhody pre váš motor a turbodúchadlo. Táto preventívna údržba zlepšuje výkon a efektívnosť týchto komponentov, zabraňuje zaneseniu a predlžuje ich životnosť. Hoci sa môžu krátkodobé náklady na údržbu zvýšiť, dlhodobé úspory z ušetrených opráv a predĺženej životnosti súčiastok vám môžu priniesť väčšie výhody. Investujte do pravidelnej výmeny motorového oleja a zaistite, že váš automobil bude fungovať spoľahlivo a efektívne po dlhé roky.